Sprzątanie biur we Wrocławiu bez chemii?

By in
190
Sprzątanie biur we Wrocławiu bez chemii?

 

W ostatnich latach bardzo często słyszy się o środkach, które są na bazie “ekologicznych” cząsteczek wspomagających sprzątanie biur i powierzchni bez chemii. Podejmowałem próby współpracy z różnymi producentami środków chemicznych, za każdym razem pozytywna kooperacja kończyła się na dobrej reklamie i, gadaniu. Detergenty EKO nie działały lub nie spełniały minimlanych oczekiwań naszych zespołów. Zamazy, smugi, kamień itd. można było usunąć prfesjonalnym płynem z domieszką kwasów etc..  Jako CEO w MrOffice byłem i jestem mocno zdeterminowany by wprowadzać innowacyjne rozwiązania, zapewniające bezpieczeństwo i higienę pracy koleżankom  i kolegom wykonującym usługi porządkowe, dbając o samych siebie zapewniamy spokój naszym Klientom, których przecież nie chcemy narażać na  kontakt z niebezpiecznymi substancjami czy powiłkania w postaci alergii.  Nie wielu z nas zastanawia się nad tym, co dzieje się z powierzchnią spryskaną środkiem do mycia mebli np. popularnym Pronto. Większość uzna zmytą część za czystą. Fakt są przemyte ale chemia nadal tam jest, gromadzi się latami, dotykamy jej, wdychamy, itd.. Będąc świadomym zagrożeń szukałem innych rozwiązań. Przyszły same 🙂

W lipcu 2017r.  zadzwoniła do mnie koleżanka, pytając “Czy słyszałem o czyścikach którymi można wymyć duże powierzchnie samą wodą bez użycia środków chemicznych”. Początkowo puknąłem się w głowę i nie uwierzyłem, odpowiadając, że to raczej mało możliwe. Na moje szczęście Kazia była uparta. Dzwoniła co kilka dni proponując niezobowiązujące spotkanie. Zgodziłem się pod warunkiem, że oprócz mnie, produkt zobaczą pracownicy MrOffice. Kilka telefonów i udało się zorganizować spotkanie z dziewczynami, brygadzistami w jednym z wrocławskich biur, gdzie “magiczne” ściereczki miały przejść swój pierwszy test. Krótka prezentacja firmy, opisanie zestawu i prezentacja.

Zaniemówiłem podobnie jak cały zespół firmy sprzątającej MrOffice. Czyścik, mopy do mycia podłogi, rękawice do sprzątania w biurze i wycierania kurzu usuwały każdy brud, bez chemii, samą wodą!

Jako firma sprzątająca musimy dbać o zdrowie i bezpieczeńśtwo nie tylko naszych pracowników ale i Klientów. Postanowiliśmy przetestować na jednym z większych biur system Nano Technology Silver. Spisuje się świetnie. Chemię zamieniliśmy na czyściki Nano Technlogy Silver Raypath System, wspomagamy się sodą oczyszczoną i kwaskiem cytrynowym. Zauważamy pierwsze oszczędzone pieniądze, które każdego miesiąca pokrywają zakup zestwau. Dodam, że cena dla laików w temacie może wydać się przesadzona. Nic bardziej mylnego jeśli weźmiemy pod uwagę ilość środków chemicznych, które wylewaliśmy do kanalizacji w ciągu 12 miesięcy z biura o pow. np. 1000 m2 mogę z pełną odpowiedzialnością napisać, że zyskuje na tym nie tylko środowisko ale i budżet firmy.

54321
(0 ocen. Średnio 0 of 5)